کانال تلگرامX

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گوگل هوم (Google Home)
#1
گوگل هوم (Google Home) نام اسپیکر هوشمندی است که توسط شرکت گوگل ساخته شده و در سال 2016 معرفی شد. این اسپیکر هوشمند قادر به شناسایی صدای کاربر بوده و می‌تواند دستورات صوتی وی را اجرا کند. به عنوان مثال تصور کنید که اسپیکر گوگل هوم را در آشپزخانه خود قرار داده‌اید و در حین آشپزی هستید. ناگهان تمایل پیدا می‌کنید که آهنگ ملایمی برایتان پخش شود. در این شرایط می‌توانید به طور صوتی و با بیان عبارات خاص به گوگل هوم دستور پخش آهنگ را بدهید. این موضوع تنها بخشی از قابلیت‌های گوگل هوم محسوب می‌شود. بنابراین گوگل هوم، اسپیکر هوشمند اختصاصی گوگل است که قابلیت دریافت دستورات صوتی را دارد.
از آنجایی که گوگل هوم (Google Home) یک ابزار جدید است و در ماه نوامبر سال 2016 معرفی شده، کاملا طبیعی است که ابزارهای هوشمند متعددی قابلیت همگام‌سازی و برقراری ارتباط با آن به منظور کنترل صوتی را نداشته باشند. با این حال، برندهای نست لبز (Nest Labs)، فیلیپس هو (Philips Hue) و اسمارت تینگز (SmartThings) قابلیت تعامل با اسپیکر هوشمند گوگل هوم (Goolge Home) را در اغلب ابزارهای هوشمند مدرن خود ارائه می‌کنند. بنابراین پیش از این که به منظور استفاده از گوگل هوم (Google Home) برای کنترل سایر ابزارهای هوشمند وارد عمل شوید، باید بررسی کنید که آیا ابزار هوشمند مد نظرتان قابلیت تعامل و سازگاری با گوگل هوم (Google Home) را دارد یا خیر؟
یکی دیگر از کارایی‌ها و کاربرد اسپیکر گوگل هوم (Google Home) مربوط به توانایی آن در ارائه گزارش کارهایی می‌شود که باید انجام دهید. به عنوان مثال تصور کنید که صبح از خواب بیدار شده‌اید و دقیقا نمی‌دانید که امروز چه کارهایی ضروری دارید. در این شرایط اگر از یادآورها و ثبت قرارهای ملاقات مهم خود استفاده کرده باشید، می‌توانید با بیان جمله “Tell Me About My Day” از اسپیکر گوگل هوم (Google Home) بخواهید تا گزارشی از کارهایی واجبی که باید انجام دهید ارائه کند. شما حتی می‌توانید از اسپیکر گوگل هوم (Google Home) بخواهید تا وضعیت آب و هوا یا خبرهای خاصی را برایتان عنوان سازد.
همانطور که پیش از این هم اشاره کردیم گوگل هوم (Google Home) در اصل یک اسپیکر هوشمند است، بنابراین جای تعجبی ندارد که بخشی از کاربردی‌ترین قابلیت‌های آن مربوط به امکان پخش صدا باشند. شما می‌توانید هر زمان که تمایل داشتید و حتی با ارتباط برقرار کردن از طریق دانگل کروم کست، تلویزیون و اسپیکر گوگل هوم (Google Home) نسبت به پخش صدا از طریق آن وارد عمل شوید. به منظور برقرار ارتباط مابین اسپیکر گوگل هوم (Google Home) و سایر دستگاه‌های هوشمند کافیست که اپلیکیشن گوگل هوم را در گوشی خود اجرا کنید. هر دو دستگاه را به یک شبکه وای فای مشابه متصل کنید. در اپلیکیشن گوگل هوم گزینه “بعلاوه” را لمس کنید و دستگاه مد نظرتان را انتخاب نمایید.
اسپیکر گوگل هوم (Google Home) حتی قادر است تا با سرویس یوتیوب هم ارتباط مستقیم داشته باشد و قرار است در آینده از نتفلیکس (Netflix) و گوگل فوتوز (Google Photos) هم پشتیبانی کند.

پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان