کانال تلگرامX

مهمان گرامی، خوش‌آمدید!
شما قبل از این که بتوانید در این انجمن مطلبی ارسال کنید باید ثبت نام کنید.

نام کاربری
  

گذرواژه‌
  

جستجوی انجمن‌ها

(جستجوی پیشرفته)

آمار انجمن
» اعضا: 183
» آخرین عضو: tadepebezup
» موضوعات انجمن: 205
» ارسال‌های انجمن: 217

آمار کامل

کاربران آنلاین
در حال حاضر 24 کاربر آنلاین وجود دارد.
» 0 عضو | 24 مهمان

آخرین موضوع‌ها
MIMO
انجمن: NEW 4G
آخرین ارسال توسط: admin
2019/02/25، 12:57 PM
» پاسخ: 0
» بازدید: 206
ERAB
انجمن: NEW 4G
آخرین ارسال توسط: admin
2019/02/25، 12:38 PM
» پاسخ: 0
» بازدید: 75
Carrier Aggregation
انجمن: NEW 4G
آخرین ارسال توسط: admin
2019/02/25، 12:32 PM
» پاسخ: 0
» بازدید: 68
تجهیزات درایوتست
انجمن: Drive test Equipment
آخرین ارسال توسط: admin
2019/02/23، 10:15 AM
» پاسخ: 0
» بازدید: 96
AToll
انجمن: AToll
آخرین ارسال توسط: admin
2019/02/23، 06:34 AM
» پاسخ: 0
» بازدید: 1,670
مودم 5G اینتل
انجمن: تازه ها
آخرین ارسال توسط: admin
2019/02/14، 08:03 AM
» پاسخ: 0
» بازدید: 346
گوگل هوم (Google Home)
انجمن: تازه ها
آخرین ارسال توسط: admin
2018/06/17، 10:04 AM
» پاسخ: 0
» بازدید: 7,197
اپل واچ به کمک بیماران پا...
انجمن: تازه ها
آخرین ارسال توسط: admin
2018/06/17، 06:27 AM
» پاسخ: 0
» بازدید: 1,598
معرفی پروتکل MTProto
انجمن: تازه ها
آخرین ارسال توسط: admin
2018/06/17، 06:14 AM
» پاسخ: 0
» بازدید: 1,026
تکنولوژی‌های‌ به کار رفته...
انجمن: نوآوری ها
آخرین ارسال توسط: admin
2018/06/17، 05:45 AM
» پاسخ: 0
» بازدید: 7,438

 
  MIMO
ارسال کننده: admin - 2019/02/25، 12:57 PM - انجمن: NEW 4G - بدون پاسخ

MIMO (Multiple-Input Multiple-Output)


MIMO is increasingly being used to provide improved levels of efficiency in many high data rate technologies including Wi-Fi and other wireless and cellular technologies. Essentially MIMO, employs multiple antennas on the receiver and transmitter to utilize the multi-path effects that always exist to transmit additional data, rather than causing interference
MIMO is basically an antenna technology as it utilises a number of antennas to provide the performance improvements.The uplink from the mobile terminal to the base station employs a scheme called MU-MIMO (Multi-User MIMO). Using this, even though the base station requires multiple antennas, the mobiles (UEs) only need to have one transmit antenna and this considerably reduces the cost of the mobile. In operation, multiple mobile terminals may transmit simultaneously on the same channel or channels, but they do not cause interference to each other because mutually orthogonal pilot patterns are used. This technique is also referred to as spatial domain multiple access (SDMA).

[تصویر: lte_tut_lte_fig13.jpg] : LTE MIMO modesSingle antenna
Transmit diversity
Open loop spatial multiplexing
Close loop spatial multiplexing
Closed loop with pre-coding
Multi-User MIMO, MU-MIMO
Beam-forming & MIMO

چاپ این مطلب

  ERAB
ارسال کننده: admin - 2019/02/25، 12:38 PM - انجمن: NEW 4G - بدون پاسخ

An E-RAB (E-UTRAN Radio Access Bearer) refers to the concatenation of an S1 bearer and the corresponding radio bearer. When an E-RAB exists, there is a one-to-one mapping between this E-RAB and an EPS bearer of the Non Access Stratum. Each E-RAB is defined by the following parameters: E-RAB ID – this element is used to identify the E-RAB on the S1 interface. E-RAB QoS – this element describes the QCI (Quality Class Identifier) that defines QoS parameters such as end to end delay, bit error rates etc. Also included are allocation and retention priorities as well as GBR (Guaranteed Bit Rate) parameters if real time services are to be supported over the E-RAB
[تصویر: Screen-Shot-2017-10-30-at-00.11.16.png]
[تصویر: Screen-Shot-2017-10-30-at-00.10.34.png]

چاپ این مطلب

  Carrier Aggregation
ارسال کننده: admin - 2019/02/25، 12:32 PM - انجمن: NEW 4G - بدون پاسخ


Carrier aggregation یک امکانی است برای بالا بردن ظرفیت شبکه موبایل و افزایش پهنای باند ... اما چطور کار میکند؟ برای جزئیات بیشتر: https://www.qualcomm.com/invention/technologies/lte/lte-carrier-aggregation 

اطلاعات بیشتر در مورد فن آوری های ارتباطی که آینده را سریعتر به پیش می برند را بیابید:

https://www.qualcomm.com/whywait/connectivity


 Carrier aggregationدرLTE-Advanced برای افزایش پهنای باند استفاده می شود و بنابراین بیتریت را افزایش میدهد. 

از آنجایی که مهم است فرکانس های قبلی را با R8 ,R9 UEs حفظ کنیم،carrier aggregation براساس R8/R9حامل است
carrier aggregation را میتوان با برای هر دو  FDD,TDD استفاده کرد، برای مثال شکل 1جایی که FDD استفاده میشود
[تصویر: CA01.jpg]
http://www.3gpp.org/technologies/keywords-acronyms/101-carrier-aggregation-explained

Carrier aggregationیک فن آوری است که دو یا چند حامل را در یک کانال داده به منظور افزایش ظرفیت داده ها ترکیب می کند. ممکن است حامل ها را در یک یا چند فرکانس مختلف ترکیب کنیم. این در شکل زیر توضیح داده شده است.
[تصویر: carrier-aggregation.gif]

چاپ این مطلب

Photo تجهیزات درایوتست
ارسال کننده: admin - 2019/02/23، 10:15 AM - انجمن: Drive test Equipment - بدون پاسخ

https://www.trsrentelco.com/categories/wireless-test/drive-test-equipment

drive test در فضای باز و تجهیزات walk test در ساختمان برای حمایت از همه فن آوری های بی سیم تلفن همراه از جمله 2G، 2.5G و 3G استفاده می شود
[تصویر: rg7i_نمونه_تجهیزات.png]

چاپ این مطلب

  AToll
ارسال کننده: admin - 2019/02/23، 06:34 AM - انجمن: AToll - بدون پاسخ
نرم افزار AToll ساخت کمپانی فرانسوی Forsk که با نصب و کارکردی آسان می تواند به فعالان در عرصه طراحی شبکه رادیویی  کمک نماید.
AToll یک پلتفرم طراحی و بهینه سازی شبکه بی سیم چند تکنولوژی است که از اپراتورهای بی سیم در سراسر چرخه زندگی شبکه، از طراحی اولیه تا تراکم سازی و بهینه سازی پشتیبانی می کند و اولین نرم افزار برنامه ریزی شبکه LTE در بازار در سال 2008 بود


مدلسازی شبکه
 •      پشتیبانی از تمام باند فرکانس LTE و تنظیمات حامل
 •      پشتیبانی جامع از FD- و TD-LTE
 •      پشتیبانی از سناریوهای گسترش چند لایه شبکه
 •      پشتیبانی از تجمع حامل داخل و بین باند
 •      پشتیبانی از چندین نقطه هماهنگ (CoMP) انتقال و دریافت
 •      پشتیبانی از معماری C-RAN
 •      پشتیبانی از گره های اهدا کننده و رله
 •      پشتیبانی از eICIC و ICIC
 •      حامل پیشرفته و خدمات مدل سازی

چاپ این مطلب

  مودم 5G اینتل
ارسال کننده: admin - 2019/02/14، 08:03 AM - انجمن: تازه ها - بدون پاسخ

[تصویر: technology-13339716-0.jpg]

اینتل، یکی از اصلی ترین بازیگران حوزه چیپ گوشی های هوشمند از برنامه خود برای شبکه های مخابراتی 5G با مودم جدید XMM 8160 5G خبر داده است.

به نظر می رسد 2019 سال مهمی برای فناوری شبکه های مخابراتی 5G باشد. انتظار می رود این فناوری از نیمه اول سال 2019 آماده استفاده مصرف کنندگان باشد. البته محصول اینتل کمی دیرتر به دستگاه های هوشمند راه پیدا می کند. این مودم قرار است از نیمه دوم سال 2019 به تولید کنندگان عرضه شود و به این ترتیب انتظار می رود اولین دستگاه های مجهز به آن در اوایل سال 2020 معرفی شوند.
اینتل انتظار دارد از مودم جدید در گوشی های هوشمند، کامپیوترهای شخصی و تجهیزات باند پهن استفاده شود. مودم XMM 8160 امکان دستیابی به سرعت لحظه ای 6 گیگابیت در ثانیه را دارد. این محصول علاوه بر باندهای فرکانسی 5G NR استاندار شده توسط 3GPP (گروه بین المللی مسئول تدوین استانداردها برای شبکه های سلولار)، از شبکه های 4G در کنار 3G و 2G در یک چیپست پشتیبانی می کند

تکنولوژی شبکه های مخابراتی نسل پنجم می تواند صنایع متعددی را متحول کند. 5G می تواند در حوزه های اینترنت اشیا، حمل و نقل هوشمند، واقعیت افزوده، واقعیت مجازی، تولید، دیتا سنترها و البته گوشی های هوشمند تحول اساسی ایجاد کند. ایرانسل هم از حدود یک سال قبل آزمایش شبکه 5G را به معرض نمایش گذاشت و می توان انتظار داشت این فناوری در آینده به کشور ما هم راه خود را باز کند. 

چاپ این مطلب

  گوگل هوم (Google Home)
ارسال کننده: admin - 2018/06/17، 10:04 AM - انجمن: تازه ها - بدون پاسخ

گوگل هوم (Google Home) نام اسپیکر هوشمندی است که توسط شرکت گوگل ساخته شده و در سال 2016 معرفی شد. این اسپیکر هوشمند قادر به شناسایی صدای کاربر بوده و می‌تواند دستورات صوتی وی را اجرا کند. به عنوان مثال تصور کنید که اسپیکر گوگل هوم را در آشپزخانه خود قرار داده‌اید و در حین آشپزی هستید. ناگهان تمایل پیدا می‌کنید که آهنگ ملایمی برایتان پخش شود. در این شرایط می‌توانید به طور صوتی و با بیان عبارات خاص به گوگل هوم دستور پخش آهنگ را بدهید. این موضوع تنها بخشی از قابلیت‌های گوگل هوم محسوب می‌شود. بنابراین گوگل هوم، اسپیکر هوشمند اختصاصی گوگل است که قابلیت دریافت دستورات صوتی را دارد.
از آنجایی که گوگل هوم (Google Home) یک ابزار جدید است و در ماه نوامبر سال 2016 معرفی شده، کاملا طبیعی است که ابزارهای هوشمند متعددی قابلیت همگام‌سازی و برقراری ارتباط با آن به منظور کنترل صوتی را نداشته باشند. با این حال، برندهای نست لبز (Nest Labs)، فیلیپس هو (Philips Hue) و اسمارت تینگز (SmartThings) قابلیت تعامل با اسپیکر هوشمند گوگل هوم (Goolge Home) را در اغلب ابزارهای هوشمند مدرن خود ارائه می‌کنند. بنابراین پیش از این که به منظور استفاده از گوگل هوم (Google Home) برای کنترل سایر ابزارهای هوشمند وارد عمل شوید، باید بررسی کنید که آیا ابزار هوشمند مد نظرتان قابلیت تعامل و سازگاری با گوگل هوم (Google Home) را دارد یا خیر؟
یکی دیگر از کارایی‌ها و کاربرد اسپیکر گوگل هوم (Google Home) مربوط به توانایی آن در ارائه گزارش کارهایی می‌شود که باید انجام دهید. به عنوان مثال تصور کنید که صبح از خواب بیدار شده‌اید و دقیقا نمی‌دانید که امروز چه کارهایی ضروری دارید. در این شرایط اگر از یادآورها و ثبت قرارهای ملاقات مهم خود استفاده کرده باشید، می‌توانید با بیان جمله “Tell Me About My Day” از اسپیکر گوگل هوم (Google Home) بخواهید تا گزارشی از کارهایی واجبی که باید انجام دهید ارائه کند. شما حتی می‌توانید از اسپیکر گوگل هوم (Google Home) بخواهید تا وضعیت آب و هوا یا خبرهای خاصی را برایتان عنوان سازد.
همانطور که پیش از این هم اشاره کردیم گوگل هوم (Google Home) در اصل یک اسپیکر هوشمند است، بنابراین جای تعجبی ندارد که بخشی از کاربردی‌ترین قابلیت‌های آن مربوط به امکان پخش صدا باشند. شما می‌توانید هر زمان که تمایل داشتید و حتی با ارتباط برقرار کردن از طریق دانگل کروم کست، تلویزیون و اسپیکر گوگل هوم (Google Home) نسبت به پخش صدا از طریق آن وارد عمل شوید. به منظور برقرار ارتباط مابین اسپیکر گوگل هوم (Google Home) و سایر دستگاه‌های هوشمند کافیست که اپلیکیشن گوگل هوم را در گوشی خود اجرا کنید. هر دو دستگاه را به یک شبکه وای فای مشابه متصل کنید. در اپلیکیشن گوگل هوم گزینه “بعلاوه” را لمس کنید و دستگاه مد نظرتان را انتخاب نمایید.
اسپیکر گوگل هوم (Google Home) حتی قادر است تا با سرویس یوتیوب هم ارتباط مستقیم داشته باشد و قرار است در آینده از نتفلیکس (Netflix) و گوگل فوتوز (Google Photos) هم پشتیبانی کند.

چاپ این مطلب

  اپل واچ به کمک بیماران پارکینسون می‌آید
ارسال کننده: admin - 2018/06/17، 06:27 AM - انجمن: تازه ها - بدون پاسخ

بیماری پارکینسون یک اختلال مغزی است که باعث از دست دادن تدریجی کنترل عضلات می‌شود. علائم و نشانه‌های بیماری پارکینسون در ابتدا خفیف هستند و گاهی اوقات ممکن است نادیده گرفته شوند.
نشانه‌های متمایز بیماری پارکینسون عبارتند از: لرزش، سفتی و خشکی اندام‌ها، حرکات کُند بدن و تعادل ضعیف. پارکینسون در اصل “فلج لرزان” نامیده می‌شود، اما تمام افراد مبتلا به بیماری پارکینسون لرزش ندارند.
برای حدود ۷۰ درصد از بیماران مبتلا به بیماری پارکینسون لرزش از اولین علائم این بیماری است. این حالت معمولاً زمانی که دست در حال استراحت است، نه زمانی که در دست در حال استفاده است، در انگشتان یا دست شروع می‌شود. لرزش دست یا انگشت به طور منظم است معمولاً چهار تا شش بار در هر ثانیه یا به حالت تسبیح گردانی است چنان که مهره‌ای بین انگشت شست و انگشت اشاره می‌چرخد. لرزش می‌تواند نشانه بیماری‌های دیگر نیز باشد، بنابراین لرزش به خودی خود بدین معنا نیست که فرد پارکینسون دارد.

واضح است که اپل، آینده‌ای برای اپل واچ(ساعت هوشمند خود) در نظر دارد که کاربردهای این محصول در آن، فراتر از یک فیتنس ترکر ساده خواهد بود. به همین دلیل خبر کار کردن اپل به روی قابلیت ردیابی گلوکزبدن انسان برای دستگاه‌های پوشیدنی خود، چندان عجیب به نظر نمی‌رسد. البته احتمالا تا هنگام عرضه چنین قابلیتی، چند سالی باید منتظر بمانیم اما نکته مهمی که وجود دارد این است که اپل واچ روز به روز در مهارت‌های تشخیصی رشد پیدا می‌کند.

طی کنفرانس برنامه نویسان اپل- WWDC 2018- این شرکت نوعی API جدید تحت عنوان ” برنامه تشخیصی حرکتی” معرفی کرد  که برای ردیابی و تحت نظر قرار گرفتن حرکت افرادی کاربرد دارد که به بیماری پارکینسون مبتلا هستند و به عنوان مثال هنگام استراحت می‌لرزند یا بی‌قرارند. این افراد در مواقع به خصوصی که علائم هویدا می‌شود باید دارو مصرف کنند و این برنامه می‌تواند در این راستا کمک کننده باشد.
به علاوه هنگام مراجعه به پزشک نیز می‌توان از طریق این برنامه، از تاریخچه وضعیت علائم بیماری فرد مطلع شد. استفاده از این برنامه در دراز مدت می‌تواند مشخص کند که آیا روند بیماری فرد رو به بهبودی رفته و یا اینکه آیا به داروی جدید نیاز هست یا خیر.
اپل این API جدید را در یک کلینیک تحقیقاتی مورد استفاده قرار داده و قول داده که هنگام عرضه سیستم عامل  watchOS 5 ، این برنامه نیز عرضه شود.
Source:

http://coffeapp.ir/%D8%A7%D9%BE%D9%84-%D9%88%D8%A7%DA%86-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%86%D8%B3%D9%88%D9%86-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%A2/

چاپ این مطلب

  معرفی پروتکل MTProto
ارسال کننده: admin - 2018/06/17، 06:14 AM - انجمن: تازه ها - بدون پاسخ

پروتکل MTProto که مخفف Mobile Telegram Protocol هست یک پروتکل امنیتی جدیده که با هدف دور زدن فیلتر تلگرام توسط تیم تلگرام توسعه داده شده. تلگرام هم‌اکنون نسخه دوم این پروتکل یعنی MTProto 2.0 روهم ارائه داده. همین اول هم بگم این پروتکل بابحث بلاک‌چین(Block Chain) کاملاً متفاوته و ارتباطی با اون نداره. بلاک‌چین هنوز ارائه نشده. خب بریم سراغ بحث خودمون؛

پروتکل ام‌تی‌پروتو رو یه جورایی میشه شبیه پروتکل Https دونست با این تفاوت که پروتکل Https رابط بین کاربر و سروره است و صرفاً اطلاعات رو بین کاربر(Client) وسرور(Server) رمزنگاری میکنه و پیام در سرور رمزگشایی میشه و سرور میتونه محتوای پیام رو ببینه. البته این یه عیب نیست چون اصولا پروتکل Https برای همین کار(وب‌گردی، تبادل فایل و ...) طراحی و بهینه شده و البته هیچ محدودیتی برای استفاده از این پروتکل برای مقاصد دیگه وجود نداره، اما پروتکل MTProto وظیفه انتقال پیام‌های رمزنگاری شده به صورت “کاربر به کاربر” (Client to Client) یابه عبارت دیگه End-to-End رو دریک ارتباط کاربر به کاربر به عهده داره. دراین صورت پیام‌ها فقط برای فرستنده و گیرنده پیام قابل رمزگشایی و مشاهده است و حتی سرور هم نمی‌تونه پیام‌ها رو رمزگشایی کنه.
در حالت معمول، پیام رمزنگاری شده (Encrypted) از سوی کاربر فرستنده به سرور منتقل میشه و اونجا رمزگشایی (Decryption) میشه و سپس مجددا برای ارسال به سوی کاربر گیرنده رمزنگاری مجدد (Re-encrypt) میشه. ولی در MTProto پیام رمزنگاری شده به سوی سرور فرستاده می‌شه و در اونجا بدون رمزگشایی به طور مستقیم به سوی گیرنده ارسال می‌شه. با چنین مکانیزمی امکان شنود پیام‌ها حتی در سرور هم از بین میره.
از مزایای این پروتکل اینه که از ترکیب متنوعی از روش‌های رمزنگاری همچون پروتکل تبادل کلید دیفی-هلمن(Diffie–Hellman Key Exchange)، الگوریتم رمزنگاری SHA-256، استاندارد رمزنگاری پیشرفته AES، و استانداردهایی همچون AES IGE و AES IGE IV ـ که فقط توسط خود تلگرام توسعه داده شدند و استفاده می‌شن ـ استفاده می‌کنه. نکته جالب دیگه اینکه این پروتکل می‌تونه از هر روشی برای ارتباط و انتقال بسته‌ استفاده کنه از جمله TCP، UDP، Http و Https. به همین خاطر فیلتر و مسدود کردن اون بسیار کار دشواریه چون اگر بخوان این پروتکل رو مسدود کنن عملا دسترسی به اینترنت زیر سوال میره مگر این که بخوان مثل روسیه دستی آی پی هارو مسدود کنن که اون هم عملاً امکان‌پذیر نیست. چون همونطور که گفتم این پروتکل برای ارتباط حتی میتونه از Http و Https هم استفاده کنه. و طبیعتا برای فیلتر کردنش باید کلا پورت 80 و 443 و ... رو هم ببندن که در واقع مساویه با قطع کامل اینترنت.
اینا همین الانش هم کلی مشکل درست کردن با فیلتر تلگرام اون هم تلگرامی که هنوز MTProto رو رو نکرده بود. الان که دیگه حال و روزشون خیلی باید دیدنی باشه. به بیانی دیگه این پروتکل به صورت ویژه برای ارتباط امن در پیام‌رسان‌ها طراحی شده و میشه گفت که یه پروتکل چَته. تلگرام تاکنون دو نسخه از این پروتکل رو توسعه داده که نسخه دوم ام‌تی‌پروتو یعنی MTProto 2.0 به دلیل استفاده از SHA-256 به جای SHA-1 از الگوریتم رمزنگاری قوی‌تری برخورداره. پروتکل MTProto علاوه بر رمزنگاری محتوای پیام‌ها، ساختار چت‌ها و متادیتاها به صورت رمزنگاری شده روهم امکان‌پذیر می‌کنه درحالی که Https چنین قابلیتی نداره چون اصلا برای چنین کاری طراحی نشده. به علاوه یک پروتکل چت باید بتونه پیام‌ها را بدون نظارت همیشگی سرور میان کاربران رد و بدل کند.
پروکسیهای نوع MTProto در آخرین نسخه تلگرام و در حال حاضر برای دسکتاپ نسخه 1.3.0 برای ویندوز، مک‌ و لینوکس ارائه شده. در موبایل هم نسخه‌های 4.8.9 برای اندروید و نسخه 5 تلگرام ایکس IOS قابل دسترسیه.
این پروکسی‌ها رو می‌تونید از کانال‌هایی که به همین منظور ایجاد شدن و روز به روز هم بر تعدادشون افزوده میشه دریافت کنید. نکته بسیار جالب اینه که تلگرام طی سیاستی هوشمندانه استفاده از پروکسی MTProto ارائه شده توسط یک کانال‌ ررو تنها در صورتی امکان‌پذیر کرده است که کاربر در یک کانال اسپانسر عضو باشه. به عبارت بهتر کانال‌های مختلف می‌تونن به عنوان اسپانسر یک پروکسی باشند. البته لازمه بگم که فقط و فقط یک کانال ـ و نه بیشتر ـ که به صورت خودکار به بالای لیست پین میشه. با این کارنه تنها گسترش این قابلیت جدید سرعت می‌گیرد، بلکه برای کانال‌ها نیز تبلیغات می‌شود، یک بازی برد-برد واسه تلگرام، اسپانسر و کاربر و البته پروکسی تازه متولد شده‌ی MTProto.
نکته جالب و بسیار هیجان‌انگیز دیگه‌ای هم که گفته شده اینه که MTProto یه جورایی مرور وب رو روی تلگرام شبیه سازی کرده یعنی این که وقتی بهش درخواست بدی مثل درخواست مرور یک صفحه‌ی وب باهاش برخورد میکنه و خب این کاملا بهینه ست و با برنامه نویسی سوکت کاری کردن که فقط زمانی که درخواستی وجود داشته باشه ارتباط رو وصل میکنه و اگه درخواستی نداشته باشی اتوماتیک قطع میکنه مثل موقع هایی که مثلا داری یه متن رو میخونی و چیزی لود نمیکنی خودش اتوماتیک دیسکانکت میشه و وقتی خواستی یه چیز دیگری رو لود کنی دوباره وصلت میکنه و این عملیات به لطف SSL اینقدرسریع اتفاق میفته که کسی متوجه اون نمیشه درحالی که توی ساکس(Socks) اینجوری نیست و دائماً ارتباط رو وصل نگه می‌داره و این عیب باعث میشه که از یه حد که کاربرا بیشتر میشن دیگه اون سرور کند میشه و پاسخگو نیست. این ویژگی MTProto واقعاً در نوع خودش بی‌نظیره؛ مصرف دیتای کمتر + سرعت و پایداری بیشتر!

Source:
https://virgool.io/@mohsen322/what-is-telegram-mtproto-proxy-w8pp4hk0uu5g

چاپ این مطلب

  تکنولوژی‌های‌ به کار رفته در جام جهانی روسیه و استادیوم‌ فینال
ارسال کننده: admin - 2018/06/17، 05:45 AM - انجمن: نوآوری ها - بدون پاسخ

مهم‌ترین تکنولوژی که قرار است در جام جهانی روسیه از آن رونمایی شود و بالاخره حتی هواداران فوتبال سنتی هم جلویش تسلیم شده‌اند، تکنولوژی کمک داور ویدیویی است.

قانون‌گذاران فوتبال به اتفاق آرا به استفاده از بالاترین سطح تکنولوژی‌های جدید از جمله کمک داور ویدیویی در جام جهانی 2018 روسیه رای دادند. در حالی که هنوز مشکلات جدی بر سر شیوه اجرایی کردن آن وجود دارد.
نگرانی‌ها بابت تکنولوژی جدید
مارتین گلن، مدیر اجرایی FA (اتحادیه فوتبال) فهرستی از حوزه‌هایی که این تکنولوژی باید در آنها بهبود و توسعه پیدا کند منتشر کرد. او اعتراف کرد که در بازی تاتنهام مقابل روچدیل یکی از گل‌های زده بخاطر اشتباه کمک داور ویدیویی مردود اعلام شد. گلن در حالی این اظهارات را کرد که بازی تاتنهام و روچدیل از سری رقابت‌های زیر نظر خود FA بود و خوب می‌دانست که این حرف ممکن است از رشد این تکنولوژی در لیگ برتر باشگاه‌ها جلوگیری کند و مخالفت‌هایی را با آن برانگیزد. هنوز مشخص نیست که باشگاه‌های درجه یک انگلستان به صورت خودکار برای فصل بعد استفاده از این تکنولوژی جدید را قبول می‌کند یا نه. لالیگا (لیگ باشگاه‌های اسپانیا) آخرین لیگ اروپایی مهمی بود که برای استفاده از کمک داور ویدیویی ثبت نام کرد.

حمایت فدراسیون فوتبال از کمک داور ویدیویی

جیانی اینفانتینو، رییس فیفا، استفاده از این تکنولوژی را در مسابقات جام جهانی «یک قدم تاریخی برای عدالت بزرگتر در فینال» دانست.

همه طرح‌ها آماده است تا بازپخش مربوط به وقایعی که کمک داور ویدیویی آن را ضبط کرده روی تابلوهای بزرگ استادیوم‌‌هایی که بازی‌های جام جهانی در آنها برگزار می‌شود، پخش شود. با پخش آنها به راحتی به طرفداران هر تیم توضیح داده می‌شود که هر تصمیمی چرا و بر چه اساسی گرفته شده است. بازی‌های آزمایشی نشان دادند که استفاده از کمک داور ویدیویی تاثیر بنیادینی روی بازی خواهد گذاشت اما نگرانی جدی این است که تاثیر داورها نادیده گرفته شود و جریان بازی از حالت عادی خارج شود و برای بازیکنان و هواداران سردرگمی‌هایی به وجود بیاید.
به جز توپ تل استار ۱۸ که حاوی تراشه‌ای است که می‌تواند با تلفن هوشمند اطلاعات مربوط به توپ را از آن دریافت کرد، کمک داور ویدیویی تکنولوژی دیگری است که جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. رییس فیفا البته معتقد است که مزایای این تکنولوژی به معایبش می‌چربد: «این تکنولوژی به بازیکنان یادآوری می‌کند که برادر بزرگتر حواس‌شان به آنهاست و از زیر خطاها نمی‌توانند قسر در بروند.»
نگران نباشید این تکنولوژی همان ویدیوچک است
این را هم بدانید که این تکنولوژی همان ویدیو چک است که در والیبال و ورزش‌های دیگر استفاده می‌شود ولی نام درست آن کمک داور ویدیویی است. این تکنولوژی فقط برای صحنه‌های تعیین کننده و تاثیرگذار مانند گل، پنالتی، اخراج و جریمه اشتباه یک بازیکن به جای بازیکن خطاکار مورد استفاده قرار مي‌گيرد. داور می‌تواند در حین بازی و به صورت مستقیم از کمک داوران ویدیویی در خواست بازبینی صحنه را داشته باشد. کمک داوران در حین بازی به داور مسابقه در مورد صحنه اتفاق افتاده گزارش می‌دهند. حالا داور می‌تواند بر اساس این صحبت‌ها تصمیم خود را تغییر دهد و یا اینکه بازی را قطع کند و خودش خواهان بازبینی صحنه شود.

استادیوم لوژنیکی شهر مسکو محل برگزاری دیدارهای نیمه نهایی و فینال جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است. این استادیوم که سال ۱۹۵۶ تاسیس شده است، ظرفیتی معادل ۸۰ هزار صندلی دارد. این استادیوم توسط گروهی از معماران متخصص و براساس سه شاخص ارزش معماری، کارکرد و نوآوری به عنوان ورزشگاه برگزارکننده فینال جام جهانی انتخاب شده است.

متخصصان بین‌المللی فوتبال در سال ۲۰۱۷ این استادیوم را به عنوان  یکی از ورزشگاه های خوب بازی فوتبال  انتخاب کردند. استادیومی عالی و مدرن که به تازگی تعمیرات اساسی در آن انجام و کاملا نوسازی شده است. آنها المان‌های قبلی این استادیوم را حفظ کرده‌ و تکنولوژی‌های جدید را هم در بازسازی‌اش لحاظ کرده‌اند. این استادیوم از بسیاری جهات منحصر به فرد است.
جدیدترین تکنولوژی‌های به کار رفته در استادیوم لوژنیکی

تکنولوژی نشان دادن خط گل، یک صفحه نمایش فوق‌العاده بزرگ و نصب بلندگوهای ویژه و منبع‌های نور مدرن جزو نکات فنی است که در بازسازی استادیوم مورد توجه قرار گرفتند و حالا لوژنیکی به این تکنولوژی‌ها مجهز شده است. استادیومی که مساحتش معادل ۲۲۱هزار مترمربع و معادل نیمی از واتیکان است. در روز ۲۴ تیرماه دیدار فینال در این ورزشگاه برگزار می‌شود.

 • صندلی‌ها و راهروها جوری مجهز شده‌اند که از زمان پایان بازی تا ترک کردن استادیوم برای همه ۸۰هزار تماشاگر بیش از یک ربع طول نخواهد کشید.
 • برای استودیوهای تلویزیونی هم جایگاه‌هایی مشخص شده است.
 • زمین چمن نصب شده در این ورزشگاه مجهز به انواع تکنولوژی‌ها برای مکش آب، گرم کردن زمین و نگاه داشتن دمای مناسب است.
 • ده‌ها دوربین کنار دروازه‌ها نصب شده تا عبور توپ از خط گل دقیق‌تر تشخیص داده شود.

چاپ این مطلب